DIGITALIZACE ČESKÉHO ZDRAVOTNICTVÍ 2024

Typ akce: konference

Programový partner

Partneři konference

Ve dnech 6. a 7. června 2024 proběhla v pražském Hotelu Grandior konference pořádaná společností EEZY Events & Education a pod záštitou předsedy vlády ČR Petra Fialy, Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, České aliance pro kardiovaskulární onemocnění a Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR.

Jako generální partner akci zaštítila společnost STAPRO s. r. o., programovým partnerem se stal LIFMAT a odborným partnerem Aliance pro telemedicínu a digitalizaci zdravotnictví a sociálních služeb.  

Hlavními partnery konference byly společnosti Astra Zeneca, Kardi Ai, MEDDI hub a Novartis.  

Partnery akce se staly společnosti Beckman Coulter, ESP holding, ICZ a.s., Kyndryl, MagicWare, Medicionas CR s.r.o., Mindwell, Monet+, OR CZ, Principal Engeneering, Seyfor Scalesoft s.r.o., Sprinx Pharma, SwissLife Select, signosoft s.r.o., a VR Vitalis Pro.  

Účastníci konference prezentovali své příspěvky k těmto aktuálním tématům:  

  • Aktuální stav standardizace dokumentů a jejich výměny a sdílení v rámci E-Health v ČR 
  • Legislativní podpora elektronizace a digitalizace 
  • Rozvoj telemedicíny a telemetrie pro moderní a efektivní léčbu  
  • Připravenost na plnění požadavků EHDS, jejich dopad na národní interoperabilitu a rozvoj E-Health, sekundární data ve zdravotnictví (jak bude vypadat E-Health v ČR?) 
  • Přelomové technologie ve zdravotnictví a podpoře zdraví 
  • Aktivity dotací pro elektronizaci a interoperabilitu a praktické informace k jejich využití 

V rámci konference se uskutečnil LIFMAT AI Healthcare Hackathon, kdy soutěžní týmy řešily aktuální výzvy a problémy v oblasti zdravotnictví za pomoci umělé inteligence.  

Kontakt

Odběr

Inzerce / vydavatelství